Lista aktualności Lista aktualności

,,Serce Karpat w dobrych rękach”

Komunikat PGL LP dotyczący kampanii Fundacji WWF Polska ,,Ratujmy Serce Karpat”

Szanowni Państwo,

Polecamy Państwa uwadze tekst zamieszczony na stronie głównej Lasów Państwowych oraz znajdujący się w załączonym pod tekstem plikiem pdf (do pobrania), a dotyczący kampanii Fundacji WWF Polska „Ratujmy Serce Karpat”.

Akcje tę WWF dodatkowo łączy z organizowaną co roku „Godziną dla Ziemi” (odbędzie się ona w sobotę 24 marca). Niestety, wiele osób i instytucji - nawet niektóre samorządy, ministerstwa itp. - włącza się w „Godzinę dla Ziemi” nie mając do końca świadomości, że tym samym promują w tym roku zbieranie podpisów pod petycją WWF o utworzenie Turnickiego Parku Narodowego w lasach Nadleśnictwa Bircza. Nie oceniamy samej idei utworzenia takiego parku, lecz argumenty, jakie są przy tym używane przez aktywistów, są nieprawdziwe i krzywdzące dla  podkarpackich leśników.

Nie chcemy zniechęcać do udziału w Godzinie dla Ziemi w jej pierwotnej formie, która miała uczulać na potrzebę racjonalnego wykorzystywania energii, oszczędzania zasobów itp.: nie chcemy komentować samej idei tworzenia, albo nie, Turnickiego Parku Narodowego. Chcemy natomiast dać ludziom rzetelną informację, by decydując o udziale w akcjach WWF robili to świadomie, posiadając rzetelną wiedzę, a nie kierowali się wyłącznie emocjonalnym, nieprawdziwym przekazem organizatorów kampanii „Ratujmy Serce Karpat”.

Link do artykułu zamieszczonego na stronie DGLP >> kliknij <<

UWAGA: W przypadku przedruku niniejszego artykułu lub jego wykorzystania na innej stronie internetowej należy podać autorów tekstu i zdjęć oraz link do strony z tekstem oryginalnym