Lista aktualności Lista aktualności

Film edukacyjny ,, Sezon na wilka"

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez Północną.tv, w którym udział wzięli leśnicy z terenu RDLP Gdańsk.

O wilku słyszymy coraz więcej. Poprzez informację, która dociera do nas z różnych źródeł mamy różne odczucia.

Tytułowy film został nagrany, aby nieco odczarować wilka i przybliżyć odbiorcom fakty dotyczące tego zwierzęcia oraz opowiedzieć o rzeczach, o których łaknące sensacji media, zwyczajnie nie mówią.

,,Sezon na wilka” jest próbą zmierzenia się ze stereotypem groźnego, krwiożerczego drapieżnika, który kształtowany jest w naszej świadomości już od najmłodszych lat.

Gatunek ten kojarzymy jako istotę zjadającą Czerwonego Kapturka, atakującego trzy urocze świnki, czy jednoznacznie czarnego charakteru z nieodłącznym papierosem w pysku w bajce ,,Wilk i zając”.

Stereotypy biorą się przede wszystkim ze strachu, a ten wprost z niewiedzy.

Film ,,Sezon na wilka” ma być próbą pokazania rzeczywistej roli tego zwierzęcia w lasach i jego zachowań oraz wskazówką – co robić, gdy spacerując po lesie natkniemy się na tego wyjątkowego drapieżnika oraz dokąd pójść, gdy wilk zaatakuje nasze stado.

Partnerem w realizowanym zadaniu jest Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, a cały projekt współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Do współpracy zaprosiliśmy biologów i leśników.

Poniżej znajdą Państwo okno z zamieszczonym filmem, a pod nim linki do filmu na stronie www.polnocna.tv oraz na kanale YouTube.

Mamy nadzieję, że film przyda się Państwu w zakresie edukacji ekologicznej na zajęciach z młodzieżą.

Zachęcamy do wykorzystania tego materiału.

http://polnocna.tv/vid/21204-polnocny-eko-pomocnik-wilki-edukacja-ekologiczna-sezon-na-wilka

https://www.youtube.com/watch?v=_0U73brOlo0&t=153s

UWAGA: W przypadku przedruku niniejszego artykułu lub jego wykorzystania na innej stronie internetowej należy podać autorów tekstu i zdjęć oraz link do strony z tekstem oryginalnym