Lista aktualności Lista aktualności

Kampania „Pomorscy czują klimat!”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku uruchomiła kampanie mająca na celu uświadomić, że warto wprowadzać w swoim życiu dobre nawyki, z myślą o środowisku.

„Pomorscy czują klimat!” to kampania edukacyjno-informacyjna Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, mająca na celu podniesienie świadomości ekologicznej zarówno mieszkańców Pomorza, jak i odwiedzających ten region turystów. Aż 93% mieszkańców Pomorza jest dumnych ze swoich najbliższych okolic. Korzystają z piękna otaczającej ich przyrody. Kampania ma uświadomić, że warto wprowadzać w swoim życiu dobre nawyki, z myślą o środowisku.
 

Bohaterem kampanii jest sympatyczna rodzina Pomorskich, przed którą postawione zostaną nie lada wyzwania. Nauczą się między innymi: jak rozsądnie korzystać z kurczących się na świecie zasobów wody i energii, jak dbać o jakość powietrza. Zrozumieją, że ludzie wytwarzają za dużo odpadów i że odpowiednie postępowanie z odpadami pomaga odzyskać znaczną część surowców. A także, że warto troszczyć się o bioróżnorodność.
 

Każdy może stać się jednym z członków Pomorskiej rodziny! Każdy może dbać o zrównoważony rozwój województwa pomorskiego!

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej poświęconej kampani.
Klikając w poniższe linki zostaną Państwo przekirowani do poszcególnych zakladek tematycznych.

- Strona główna
- Poradniki
- Aktualności
- Gry
- Dla mediów
 

UWAGA: W przypadku przedruku niniejszego artykułu lub jego wykorzystania na innej stronie internetowej należy podać autorów tekstu i zdjęć oraz link do strony z tekstem oryginalnym