Asset Publisher Asset Publisher

Podsumowanie akcji pn. ,,Sadzimy 1000 drzew na minutę!”

W leśnictwie Swarożyn posadzono wspólnie młode drzewa.

W minioną sobotę 13.04.2019 r. po raz kolejny spotkaliśmy się z Państwem w ramach otwartej akcji sadzenia lasu. W tym roku ponownie ogólnopolskim hasłem kampanii odnowieniowej było "#1000drzewnaminutę". Tyle właśnie sadzonek corocznie wysadzają Lasy Państwowe, co w ciągu całego roku tworzy niezwykłą liczbę 500 MILIONÓW drzew!

W tym roku akcja sadzenia odbyła się na powierzchni podokapowej w leśnictwie Swarożyn, gdzie dzięki naszej wspólnej pracy został odnowiony las.

O godzinie 9:00 rano na zbiórce zameldowali się zdeklarowani ochotnicy, samorządowcy oraz pracownicy Nadleśnictwa Starogard, których powitał Nadleśniczy – Roman Tomczak.

Po uroczystym otwarciu uczestnicy zostali pobłogosławieni przez Proboszcza Parafii Świętej Trójcy w Lubiszewie – ks. Krzysztofa Niemczyka.

Przed przystąpieniem do pracy uczestnicy przeszli krótki instruktaż, który przeprowadził  miejscowy leśniczy Jan Klaus.

Wszyscy zabrali się do pracy. Pomimo dość nietypowych warunków pogodowych wysadzono ponad 3000 sadzonek buka zwyczajnego na powierzchni 0,50 ha. Nie usłyszeliśmy żadnych narzekań! Wprost przeciwnie - wszyscy palili się do pracy.

Na zakończenie wróciliśmy do punktu gastronomicznego, gdzie dla każdego czekał ciepły posiłek, po którym Nadleśniczy podziękował wszystkim za czynny udział w akcji - ,,Szanowni Państwo, drogie dzieci - chcielibyśmy Państwu ogromnie podziękować za tak liczną obecność na naszej akcji. Jesteśmy niezwykle miło zaskoczeni zaangażowaniem oraz energią, którą włożyli Państwo w pracę nad sadzeniem lasu. Do zobaczenia za rok w ramach kolejnej akcji sadzenia lasu!"

Zapraszamy obejrzenia krótkiego filmu upamiętniającego tegoroczny event:

 


Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe (PGL LP)
Jesteśmy organizacją z ponad 90 letnią tradycją. Prowadzimy zrównoważoną, potwierdzoną międzynarodowymi certyfikatami FSC i PEFC gospodarkę leśną na ponad 7,6 mln ha powierzchni  naszego kraju. Systematycznie zwiększamy lesistość Polski z 21 proc. w roku 1945 do 29,6 % obecnie. Konsekwentnie realizujemy „Krajowy program zwiększania lesistości”, dzięki któremu do roku 2050 lesistość Polski wzrośnie do 33%. Cechuje nas samodzielność finansowa. Znaczną częścią naszego zysku dzielimy się ze społeczeństwem. Wspieramy m.in.: Budżet Państwa, samorządy terytorialne, Parki Narodowe; organizacje pozarządowe, wspieramy remonty lokalnych dróg oraz inne, ważne dla Państwa przedsięwzięcia. 
Nasze profesjonalne działania oraz wieloletnie doświadczenie w połączeniu z wiedzą i odpowiedzialnością za powierzony nam majątek są gwarancją bezpieczeństwa ekologicznego Polski.

                                                  PRACUJEMY W  ZGODZIE Z NATURĄ!

UWAGA: W przypadku przedruku niniejszego artykułu lub jego wykorzystania na innej stronie internetowej należy podać autorów tekstu i zdjęć oraz link do strony z tekstem oryginalnym