Asset Publisher Asset Publisher

III Bieg Gniewski - podsumowanie

Trzecia edycja dobiegła końca. W biegu udział wzięło wielu biegaczy.

W sobotę, 24 września, po raz trzeci, wystartował Bieg Gniewski.

Na starcie stanęło aż 338 dorosłych biegaczy i ponad 230 dzieci, które wzięły udział w II Dziecięcym Biegu Gniewskim podzielonym na trzy kategorie wiekowe. Każdy z najmłodszych otrzymał pamiątkowy medal, sok i upominek od organizatora.

Przed biegiem odbyła się profesjonalna rozgrzewka, którą poprowadził Mateusz Bujanowski. Wystrzał armatni dał sygnał do startu. Biegaczy na trasie wspierali gniewscy husarzy. Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Mazerski ze Sztumu, z czasem 0:35:17, za którym husarskie konie musiały biec galopem. Tuż za nim, z czasem 0:36:06, przybiegł gniewianin Przemysław Ruliński. Trzecie miejsce zajął Marek Jakubowski z Pszczółek, jego czas to 0:36:28. Na mecie Królowa Marysieńka wraz z Janem III Sobieskim dekorowali biegaczy pamiątkowymi medalami.

Najlepszą biegaczką została Elżbieta Tuwalska z Gdańska z czasem 40 min i 27 sek. Najstarszym biegaczem był pan Henryk Homa, reprezentant Klubu Aktywnego Pelplinianka.

Na trasie Biegu panowała wspaniała atmosfera, którą tworzyli liczni kibice aktywnie dopingując biegaczom.

Tegoroczna frekwencja biegu była większa w stosunku do roku poprzedniego.  Imponująca również była też ilość dzieci.
Fakt ten zachęcił organizatorów do organizacji przyszłorocznej IV edycji biegu. Tym twierdzeniem został podsumowany tegoroczny bieg przez głównych organizatorów imprezy: Krzysztofa Bejgrowicza i Witolda Surwiło, reprezentujących Run Sport Promotions.

Na biegaczy na mecie oprócz poczęstunku czekał masażysta co mile zaskoczyło uczestników.

Organizatorzy dzięki sponsorom  zapewnili moc atrakcji dla najmłodszych.