Asset Publisher Asset Publisher

Sadzimy 1000 drzew na minutę! - podsumowanie

W leśnictwie Szpęgawsk posadzono wspólnie młode drzewa.

W miniony piątek 21.04.2017 r. po raz kolejny spotkaliśmy się z Państwem w ramach otwartej akcji sadzenia lasu. W tym roku ogólnopolskim hasłem kampanii odnowieniowej było "#1000drzewnaminutę". Tyle właśnie sadzonek corocznie wysadzają Lasy Państwowe, co w ciągu całego roku tworzy niezwykłą liczbę 500 MILIONÓW drzew!

W tym roku akcja sadzenia odbyła się na powierzchni pozrębowej w leśnictwie Szpęgawsk, gdzie dzięki naszej wspólnej pracy został odnowiony las.

O godzinie 9 rano na zbiórce zameldowali się uczniowie starogardzkiej ,,trójki", zaproszeni goście i mieszkańcy Starogardu Gdańskiego pragnący wziąć czynny udział w akcji. Przed przystąpieniem do pracy Nadleśniczy – Roman Tomczak powitał zaproszonych gości.

Swoją obecnością wsparli nas przedstawiciele:

Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Swarożynie – Ks. Piotr Malinowski,

Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim – Jerzy Komorowski,

Starostwa Powiatowego w Tczewie – Adam Klimczak,

Miasta i Gminy Pelplin – Patryk Demski,

Gminy Lubichowo – Czesław Cichocki,

Gminy Stara Kiszewa – Marian Pick,

Gminy Starogard Gdański – Tomasz Rogalski,

Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim – Bogusław Zięba,

Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim – Zbigniew Kamiński i Tomasz Nowak,

Opiekunowie i uczniowie PSP 3 w Starogardzie Gdańskim.

Po uroczystym otwarciu uczestnicy zostali wyposażeni w narzędzia, odzież ochronną oraz prowiant, po czym przeszli na powierzchnie. Tutaj przed przystąpieniem do pracy pracującym udzielił Błogosławieństwa Proboszcz Parafii w Swarożynie – ks. Piotr Malinowski, natomiast inżynier nadzoru – Grzegorz Pięta udzielił instruktażu.

Wszyscy zabrali się do pracy. Pomimo dość niesprzyjających warunków pogodowych wysadzono ponad 4000 sadzonek dęba na powierzchni 0,50 ha. Nie  usłyszeliśmy żadnych narzekań! Wprost przeciwnie - wszyscy wprost palili się do pracy.

Na zakończenie wróciliśmy do wiaty gdzie dla każdego czekał ciepły posiłek, po którym Nadleśniczy podziękował wszystkim za czynny udział w akcji - ,,Szanowni Państwo, drogie dzieci - chcielibyśmy Państwu ogromnie podziękować za tak liczną obecność na naszej akcji. Jesteśmy niezwykle miło zaskoczeni zaangażowaniem oraz energią, którą włożyli Państwo w pracę nad sadzeniem lasu. Do zobaczenia za rok w ramach kolejnej akcji sadzenia lasu!"

UWAGA: W przypadku przedruku niniejszego artykułu lub jego wykorzystania na innej stronie internetowej należy podać autorów tekstu i zdjęć oraz link do strony z tekstem oryginalnym